stredisko saleziani moznosti linky fotky z akcii odkazy kontakt

Domov Domov

FARSKÉ OZNAMY

OZNAMY NA 4. NEDEĽU V OBDOBÍ "CEZ ROK" (1.2.2015)

 1. Dnes je prvá nedeľa v mesiaci, pozývame Vás do kostola na modlitbu sv. ruženca spojenú s adoráciou Najsv. Sviatosti Oltárnej už o 14.30 h., nakoľko o 16.00 h. je v Misijnom doma na Skuteckého ul. program našich mladých Don Bosco show. Srdečne Vás pozývame.
 2. V pondelok 2.2. je sviatok Obetovania Pána, Hromnice. Sv. omša bude večer o 18.30 h., prineste si sviece na požehnanie. Na základe dekrétu nášho diecézneho biskupa Mons. Mariána Chovanca, v tento deň je možnosť získať úplné odpustky za obvyklých podmienok. 
 3. V utorok 3.2. je spomienka na sv. Blažeja. V rámci sv. omší budeme udeľovať blažejské požehnanie hrdla.
 4. V nasledujúcom týždni je prvý štvrtok mesiaca február (deň modlitieb za duchovné povolania), prvý piatok (pozývame Vás na sviatosť zmierenia, hlavne deti a mládež) a prvá sobota v mesiaci, fatimská.
 5. Naši otcovia biskupi v rámci KBS pozývajú všetkých bratov a sestry na celonočnú echaristickú adoráciu v noci z piatka 6.2. na sobotu 7.2.2015 vo svojich farnostiach. Aj my sa pridávame k tejto výzve a budeme spoločne prosiť o Božie požehnanie pre Slovensko a za ochranu rodiny v referende i za jeho úspech. Prosíme Vás, bratia a sestry, jednotlivé modlitbové spoločenstvá, skupiny, aby ste sa zapísali na koknkrétnu hodinu adorácie na pripravený hárok vo vestibule kostola.
 6. V sobotu 7.2. bude teda prebiehať celoslovenské referendum za rodinu. Vyzývame Vás, bratia a sestry, aby ste svojím hlasom (3x ÁNO) vyjadrili, že rodina, založená na manželstve jedného muža a jednej ženy, je základnou bunkou spoločnosti i Cirkvi.
 7. V sobotu 7.2.2015 bude  Saleziánska fašiangová zábava v Misijnom dome  na ul. Skuteckého č. 4. Lístky je možné zakúpiť v sakristii. Ples mladých bude tiež v Misijnom dome v piatok 13.2. o 19.00 h. Prihlásiť sa môžete na www.sbb.sk.
 8. Pozývame Vás na Modlitbový deň k úcte Panny Márie Matky všetkých národov v sobotu 14.2. v Mestskej hale v Nitre na Klokočine. Program a organizačné pokyny sú na nástenke.
 9. Pod záštitou generálneho vikára Mons. Branislava Koppala sa uskutoční letecká púť do Lúrd v termíne 7.- 9.4.2015 s odletom zo Sliača. Podrobnejšie informácie sú na nástenke.
 10. Ďakujeme Vám, bratia a sestry, ktorí ste pomohli pri skladaní vianočnej výzdoby a Betlehema.
 11. Budúci týždeň upratuje kostol skupina č. 5. (v pondelok 2.2. o 16.00 h.).

 

 

LITURGICKÉ  OZNAMY 

 

V pondelok 2.2. je sviatok Obetovania Pána, Hromnice.

V utorok 3.2. je spomienka na sv. Blažeja, biskupa a mučeníka.

Vo štvrtok 5.2. je spomienka na sv. Agátu, pannu a mučenicu.

V piatok 6.2. je spomienka na sv. Pavla Mikiho a spoločníkov, mučeníkov.

Budúca nedeľa je 5. v období „cez rok“.

spodny panel Farske oznamy Kontakt Domka

NOVINKYobrazok k novinke

Miniturnaj blahoslavenej Laury

Piatkový večer sa v Saleziánskom mládežníckom stredisku odohral inak ako sme na neho zvyknutí.
23.1. 2015
obrazok k novinke

Biliardové popoludnie

Včerajšie popoludnie v Salezku patrilo biliardu...
18.1. 2015
obrazok k novinke

Miništrantská chata aká ešte…

Pilisko, dva Javáky, Viki s Vigim a dvanásť miništrantov vytvorilo cez tretí adventný víkend príjemnú, zábavnú a rodinnú atmosféru na Saleziánskej chate ranč v Drábsku, časť Sedmák, no to nie je všetko.
14.12. 2014
obrazok k novinke

Divadlo KOLOTOČ na turné ...

Mladí so svojím nadšením a chuťou dávať zo seba rozložili KOLOTOČ v Bratislave a Kaplnej ...
7.12. 2014
1/94